Okulumuzun 2024 – 2025 Eğitim – Öğretim Yılı Kayıtları Devam Ediyor. Yeni dönem avantajlı kayıt fırsatlarını kaçırmayınız.

Temel Mesleki Uygulamalar

10. Sınıf Temel Mesleki Uygulamalar dersi el – bilek burkulmalarında bandaj uygulaması ve kanamalarda boğucu turnike bağlanması uygulamalı olarak gösterilmiştir.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Balık, son günlerde solunum yoluyla bulaşan virüs enfeksiyonlarında belirgin artış yaşandığını belirterek, “Rhinovirüs dediğimiz, nezle ve soğuk algınlığı yapan virüs ilk sırada, ardından sırasıyla RSV, influenza ve COVID-19’u görüyoruz.” dedi.

Haberin Devamını Oku

Türkiye’de kan bağışının tek adresi Kızılay’a yılın başından bu yana yaklaşık 2 milyon 200 bin ünite kan bağışı yapıldı. En fazla 20 yaş grubundakiler kan bağışında bulundu.Peki, kan bağışı nasıl yapılıyor? Kimler kan bağışında bulunabilir?

Haberin Devamını Oku

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde, 8 yılda 39 karaciğer ve 93 böbrek nakli ameliyatı gerçekleştirildi. Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arif Aslaner, “Bağışın ne zaman çıkacağı belli olmuyor onun için organ nakli ekibi olarak nakil yapmak için 24 saat hazırız” dedi.

Haberin Devamını Oku

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra hastalıklara ilişkin yaptığı ezber bozan açıklamalarla da gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay bu defa bağışıklık zırhını güçlendirmek için dikkat etmemiz gerekenleri tek tek sıraladı. Karatay, yedi bin yıldır iyileştiren doğal ilacı da açıkladı.

Haberin Devamını Oku

Uzmanlar, tükettiğimiz bazı besinlerin kolesterol yükselmesine, damarların tıkanmasına ve kalp krizi riskinin artmasına sebep olduğu konusunda uyarılarda bulunuyor. Heart UK, çok fazla doymuş yağ içeren yiyecekler tüketmenin karaciğerlerin kolesterolü kontrol etme biçimini değiştirdiğini belirtiyor.

Haberin Devamını Oku

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar dozunda tüketilen yeşil çayın kalp sağlığından yaraların iyileşmesine kadar birçok faydası olduğunu ortaya koydu. Dünyanın en uzun yaşayan insanları mutlaka her gün yeşil çay tüketiyor. İşte, yeşil çayın faydaları…

Haberin Devamını Oku

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, Gazze’ye sağlık alanında yapılacak yardımlardaki ortaklığı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sağlık Bakanlığına teşekkürlerini iletti.

Haberin Devamını Oku

Sağlık Bakanlığı, 2024-2028 yıllarını kapsayan 12. Kalkınma Planı kapsamında, bulaşıcı hastalıklara yönelik tanı, takip ve erken uyarı sistemlerini geliştirecek, küresel salgın ve afet gibi olağanüstü durumlara karşı yeni yol haritaları belirleyecek.

Haberin Devamını Oku

Gebelik boyunca sağlıklı beslenme hem anne adayı hem de bebek için oldukça önemli. Sağlıklı bir gebelik süreci için temel bileşenlerin uygun kilo alımı, dengeli beslenme, düzenli egzersiz, uygun ve zamanında doktor kontrolü altında vitamin ve mineral takviyesi kullanmak olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, “Hamilelikte ilk 3 aydan sonra normal günlük gereksinime ek her gün yaklaşık 300 ekstra kaloriye ihtiyaç var. Bu kaloriler dengeli bir protein, meyve, sebze, bitkisel kaliteli yağlar ve kepekli tahıl diyetinden alınmalı. Şekerli ve unlu yiyecek-içecekler minimumda tutulmalı. Sağlıklı ve dengeli bir diyet, bebeğin sağlıklı gelişimine katkı sağladığı gibi mide bulantısı ve kabızlık gibi bazı hamilelik semptomlarını azaltmaya da yardımcı olabilir” dedi.

Haberin Devamını Oku

Türk Eğitim Vakfı (TEV), dünyanın en iyi üniversitelerinde yüksek lisans, doktora ve tıpta üst ihtisas ve araştırma yapmak isteyen gençlerin eğitimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Danimarka’dan Japonya’ya, Singapur’dan İngiltere’ye birçok farklı ülkede çeşitli kurumlarla iş birliği yapan TEV, burslar için başvuruları internet sayfası üzerinden kabul ediyor.

Haberin Devamını Oku

Saçlarınızı taramakta, yüzünüzü yıkamakta güçlük çekiyor musunuz? Merdiven çıkarken, yürürken veya oturduktan sonra kalkarken sorun yaşıyor musunuz? Düğme iliklemek veya yazı yazmak adeta ızdıraba mı dönüşüyor? Egzersiz yaptığınızda hızla yoruluyor, kaslarınızda ağrı hissediyor, idrar renginiz koyulaşıyor, solunum sıkıntısı yaşıyor musunuz? Siz de bu sorunlardan yakınıyorsanız, nedeni, kaslarda yol açtığı “güçsüzlük” nedeniyle hayat kalitesini oldukça düşüren “kas hastalığı” olabilir.

Haberin Devamını Oku

Türkiye’nin hijyen ve sağlık alanlarında lider markalarını bünyesinde bulunduran Reckitt Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunu olan Yunus Akaltan, Reckitt Türkiye’de sağlık ve hijyen markalarının İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirildi.

Haberin Devamını Oku

Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonunun tehlikeli olabileceğini belirten Medical Park Ankara Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. İrfan Serdar Arda, “Bebeklik çağında saptanan idrar yolu enfeksiyonu, henüz bağışıklık sistemi yeterince gelişmediği için sepsise (genel vücut iltihabı) neden olarak hayati riske yol açabilir. Bu nedenle tedavinin damar yolu ile uygulanması tercih edilmelidir” dedi.

Haberin Devamını Oku

Türk Oftalmoloji Derneği (TOD), gözde sarı nokta hastalığı olan kişilerde pandemi dönemini kapsayan 2 yıl içinde kontrollerine gitmedikleri için kalıcı görme kaybı yaşandığını ve bu kayıplarının telafisi ya da geri dönüşünün mümkün olmadığını duyurdu. 

Mevsim geçişlerinde ani hava değişikliklerinin aynı zamanda hastalıkların kolay yayılmasına sebep oluyor. Uzmanlar, özellikle bu dönemlerde uyku ve beslenme düzenine çok dikkat edilmesi konusunda uyardı.

Avustralya’daki Sydney Üniversitesi araştırmacıları, günlük 4,5 dakikalık yoğun fiziksel aktivitenin bazı kanser türlerine yakalanma riskini yüzde 32’ye varan oranda azaltabileceğini ortaya koydu.

Sydney Üniversitesi araştırmacıları, günlük yoğun fiziksel aktivite ile kanser riski arasındaki ilişkiyi inceledi.
Euronews’in haberine göre, egzersiz yapmayan 22 binden fazla kişinin 7 yıl boyunca gözlemlendiği araştırmada, günde 4,5 dakikalık yoğun fiziksel aktivitenin, fiziksel aktiviteyle ilintili kanser türlerine yakalanma riskini yüzde 32’ye varan oranda azaltabileceği saptandı.

Haberin Devamını Oku

1-15 temmuz arası online başvuruya %10 indirim fırsatı için ön kayıt kısmından başvuru yapabilirsiniz. Hemen Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN.

Online ön kayıt yaptırmak için www.kayit.elazigozelbaharsagliklisesi.com adresine göz atabilirsiniz.
Telefon: 0424 233 10 10 – 0549 693 00 23

Sağlık sektörüne nitelikli eleman katmak için eğitim kadromuza bizimle çalışacak sağlık meslek öğretmeni arıyoruz. Bizimle Çalışmak İster misiniz ?

Telefon : 0549 693 00 23

Mail : bahar.saglik23@gmail.com

Online iş başvuru Formu :

https://www.elazigozelbaharsagliklisesi.com/category/insan-kaynaklari/

Okulumuz olası bir korona virüsüne karşı önlemini aldı. El yıkama sabunları dezenfekte sabun ile değistirildi, tüm sınıf ve koridorlar, lavabolar, ellerin temas ettiği yerler dezenfekte edilmiştir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı adres.png

Hilalkent Mahallesi Malatya caddesi no:286 Elazığ

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı phone-ringing-gif-36.gif

0424 233 10 10
0549 693 00 23

Mail: bahar.saglik23@gmail.com

İletişim Formu

   Kişisel Bilgiler

   Adınız ve Soyadınız:

   Doğum Tarihi: *

   Doğum Yeri: *

   Cinsiyet: *

   Medeni Hal: *

   Ehliyet:

   Askerlik Durumu: *

   Cep Telefonu: *

   E-mail: *

   Öğrenim Durumu ve Mesleki Bilgiler

   Öğrenim durumunuz:

   En son bitirdiğiniz okulun adı:

   Mesleğiniz:

   Bildiğiniz yabancı dil:

   Çalışmak istediğiniz bölüm:

   Başlayabileceğiniz tarih:

   İş Deneyimleriniz

   En son işyerinin adı:

   Göreviniz:

   Brüt ücret:

   Çalışma Dönemi:

   Ayrılma Nedeni:

   Referans (İsteğe Bağlı)

   Adı ve Soyadı:

   Telefonu:

   Görevi:

   Sayısal tabanlı bir okul olarak verilen eğitimle üniversitede istedikleri bölümlerin kapılarını aralıyoruz. Meslek lisesi olmanın avantajı ile nitelikli sağlık personeli olarak da bu sektörde çalışma imkanı sağlıyoruz.

   Sağlık Meslek Liselerinin staj süreçleri de öğrenciye ayrı ve çok önemli katkı sağlar.

   Birçok farklı birimde (yoğun bakım, acil servis, ameliyathane vb.) staj yapıp bunların içinden hangisinde çalışmak ve uzmanlaşmak istediğine karar verecek deneyime sahip olur. Sağlık sektörü birçok meslek grubunun birlikte, ekip olarak görev yaptığı bir çalışma alanıdır. Dolayısıyla öğrenci, staj döneminde, bir yandan ekip çalışmasını görür; diğer yandan da üniversite de geçiş yapabileceği meslekleri de yakından tanıma fırsatı bulur. İş disiplini kazanmış olarak çalışma hayatına başlar.

   Okulumuz başarıyı ilke edinmiş kadrosuyla öğrencilerimize en iyi eğitimi vermektedir. Sınıf öğretmenleri ve eğitim kordinatörümüzün hazırladıkları ders programı ve etütlerle öğrencilerimize çalışma disiplinini aşılıyoruz. Butik okul mantığı ile hareket ederek öğrencilerimiz ve velilerimizle bir aile olmayı ilke edinip tüm öğrencilerimiz ile birebir ilgilenerek onları üniversite ve hayata hazırlıyoruz. Atatürk’ün söylediği ”eğitimde feda edilecek fert yoktur” sözünü prensip edinip mezun ettiğimiz öğrencileri eğitim hayatında başarıya taşıyoruz.

   Kurucu Müdür

   Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı gnhnozclk.jpg

   Günhan ÖZÇELİK

   22.08.1977 yılında ELAZIĞ / AĞIN doğumlu, evli 2 çocuk babası.

   Atatürk Üniversitesi Erzincan Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Mezunu.

   1998 – 2000 yıllarında Meb’de göreve başlayıp sonraki yıllarda kariyerine antrenör olarak devam etmiştir. 2005 yılından itibaren kurumsal özel okullarda öğretmen, müdür yardımcısı ve müdür olarak devam etmiştir. 2018 yılında kurumumuzda kurucu müdür olarak görevine devam etmektedir.