Türkiye’nin hijyen ve sağlık alanlarında lider markalarını bünyesinde bulunduran Reckitt Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümü mezunu olan Yunus Akaltan, Reckitt Türkiye’de sağlık ve hijyen markalarının İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirildi.

Türkiye’de hijyen ve sağlık alanında markalarıyla hizmet veren Reckitt Türkiye’de İK düzeyinde önemli bir atama gerçekleşti. 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olan Yunus Akaltan, kariyerine 2011- 2012 yılları arasında Hayat Kimya’da İnsan Kaynakları sorumlusu olarak başladı. Sırasıyla BSH Home Appliances ve Kale Pratt & Whitney’de İK departmanlarında görev aldı. Continental çatısı altında Türkiye, Almanya ve Dubai’de üst düzey görevlerde yer alan Akaltan, 6 sene boyunca İnsan Kaynakları Uzmanı, Yetenek Yönetimi ve Organizasyonel Gelişim Müdürü ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika İnsan Kaynakları Müdürlüğü pozisyonlarında bulundu.

Kariyeri boyunca İK alanında birçok önemli görev alan ve son olarak Tatko 1927’de İK Direktörlüğünü üstlenen Yunus Akaltan, Reckitt Türkiye çatısı altında Yetenek Kazanımı, İşveren Markası, Yetenek Yönetimi, Eğitim, Gelişim Planlamaları ve Çalışan Deneyimi de dahil olmak üzere tüm insan kaynakları stratejilerinin ve operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.